s%2C800%2C800-ce4d2a

Ruszył World Green Building Week 2020

21 wrz 2020

Dziś rozpoczął się World Green Building Week 2020, którego hasłem w tym roku jest #ActForClimate. Akcja potrwa do 25 września. DEKRA regularnie bierze udział w tym wydarzeniu, którego celem jest promocja nisko- i zeroemisyjnego budownictwa. Nie inaczej jest w tym roku. Z tej okazji na kilka pytań zadanych przez Cerway (operatora certyfikacji HQE) odpowiedziała Agnieszka Surma, Menedżer Regionalny DEKRA Polska. Oto jedno z nich.

 

W przypadku branży budowlanej, które usługi mogą przyczyniać się do osiągania celów zrównoważonego rozwoju?

 

Agnieszka Surma DEKRA

Agnieszka Surma: Z perspektywy branży budowlanej, która ma kluczowy wpływ na klimat, ponieważ odpowiada za 40% produkcji gazów cieplarnianych oraz 11% globalnej emisji dwutlenku węgla, generowanej przy wytwarzaniu materiałów budowlanych, nie ma już powrotu od przejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym. W związku z tym konieczne są działania edukacyjne i uświadamiające, zarówno dla całego sektora, jak i dla użytkowników końcowych.
Usługami, która z powodzeniem znalazły swe miejsce na polskim rynku są systemy certyfikacji budynków w zakresie zrównoważonego rozwoju, takie jak np. HQE.  Funkcjonujące w ich ramach schematy oceny zapewniają całościowe spojrzenie na zrównoważone budownictwo, poprzez wdrażanie nie tylko szeregu sprawdzonych norm w zakresie ochrony środowiska, ograniczenia zużycia energii czy gospodarowania odpadami, ale także wpływu budynków na zdrowie i komfort jego mieszkańców. Ponadto certyfikaty te wpływają na budowanie świadomości i rozwój dobrych praktyk wśród użytkowników końcowych.

 

Więcej na naszym blogu.

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Polska sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...