Zarządzanie kosztami inwestycji budowlanych

Zarządzanie kosztami inwestycji budowlanych

 

Specjalistyczne wsparcie w zarządzaniu kosztami inwestycji budowlanych


 

Chcesz zoptymalizować koszty realizacji inwestycji bez strat w jakości wykonania obiektu?

Szukasz niezależnych specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze oferty wykonawców inwestycji i dostawców?

Potrzebujesz wsparcia w zakresie monitorowania kosztów i kontroli harmonogramów płatności w całym procesie inwestycyjnym?

 

 
Zarządzanie kosztami inwestycji budowlanych


 Każdy inwestor staje przed wyzwaniem takiego zarządzania kosztami, aby – z jednej strony – zapewnić ich optymalizację, a z drugiej – utrzymać poziom realizacji, który spełni najwyższe standardy.

 


Jak zoptymalizować koszty inwestycji budowlanej?


Świadome zarządzanie kosztami w projekcie budowlanym to jeden z kluczowych elementów, decydujących o powodzeniu całej inwestycji. Sukcesem nie jest bowiem samo wybudowanie obiektu, czy jego sprzedaż.

W ostatecznym rozliczeniu koszty nie mogą przecież przekroczyć przychodów inwestora. Ich poziom powinien zagwarantować także osiągnięcie założonego pierwotnie zwrotu z inwestycji oraz osiągnięcie odpowiednich wartości wskaźników KPI (ang. Key Performance Indicators) przedsiębiorstwa.


W optymalizacji kosztów inwestycji budowlanej istotne są działania podejmowane tak na etapie planowania i organizacji projektu, jak i na etapie koordynacji projektu i realizacji inwestycji.


W skrócie można wyróżnić poniższe elementy tzw. cost management:

 • poprawne przygotowanie i  rzeczowa weryfikacja kosztorysu inwestorskiego,
 • dokładne sprawdzenie ofert wykonawców i dostawców, aby wybrać najkorzystniejszą (nie najtańszą!),
 • bieżąca kontrola, monitorowanie i optymalizacja kosztów w całym procesie realizacji inwestycji (w tym kontrola harmonogramów płatności).

 

 

Optymalizacja kosztów inwestycji budowlanej - DEKRA

 

 


Zarządzanie kosztami inwestycji budowlanych z DEKRA


Eksperci DEKRA zapewniają pełną obsługę w obszarze zarządzania kosztami, dzięki której zostaną one sprowadzone do wartości rynkowych. Weryfikacja kosztorysów budowlanych, którą dla Was realizujemy, jest zgodna ze stanem faktycznym i umożliwia optymalizację kosztów realizacji inwestycji.
 
Po stronie specjalistów DEKRA jest sprawdzenie ofert wykonawców i dostawców pod kątem tego, które z nich są najbardziej korzystne w stosunku: cena – jakość.


Monitorowanie kosztów inwestycji obejmuje zarówno kontrolę kosztów jej realizacji, w oparciu o kosztorys inwestorski, jak i nadzór nad harmonogramem płatności.


 
Dlaczego DEKRA?


Kompleksowe usługi dla branży budowlanej (w tym kontrola kosztów budowy) w Polsce specjaliści DEKRA świadczą już od 20 lat.


Szeroka wiedza ekspercka, znajomość rynku oraz doświadczenie zdobyte podczas zarządzania największymi inwestycjami w kraju pozawalają nam dostarczać kompleksowe usługi, których potrzebujesz.


Grupa DEKRA w Polsce należy do międzynarodowego koncernu DEKRA SE z siedzibą w Stuttgarcie, który od ponad 90 lat zapewnia bezpieczeństwo na drodze, w pracy i w domu.

 

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

Kontakt

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

Jak wspieramy zarządzanie kosztami Twojej inwestycji?

 • Opracowanie studium wykonalności (Feasibility Study)
 • Opracowanie kosztorysu inwestycji
 • Optymalizacja kosztów (value engeneering)
 • Bieżąca kontrola kosztów
 • Zarządzanie roszczeniami
 • Sporządzanie raportów finansowych
 • Końcowe rozliczenie inwestycji
 • Nadzór bankowy

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...