Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.

 

DEKRA śledzi rozwój programu pilotażowego zielonych hipotek

DEKRA śledzi rozwój programu pilotażowego zielonych hipotek

21 cze 2018

 

Program zielonych hipotek organizowany jest w ramach projektu EeMAP, który jest jednym z działań wchodzących w skład unijnego programu Horyzont 2020, mającego na celu redukcję efektów zmian klimatycznych.

 

Projekt EeMAP ma stworzyć na obszarze Unii Europejskiej system oferujący preferencyjne warunki kredytowe dla energooszczędnych inwestycji. Kredytobiorcy biorący udział w projekcie otrzymają korzystniejsze oprocentowanie bądź zwiększoną wartość kredytu hipotecznego. Kredytodawcy natomiast skorzystają dzięki ograniczeniu ryzyka niedotrzymania warunków umowy (dzięki energooszczędności inwestycji zwiększy się jej wartość, koszty eksploatacji czy przychody z najmu).

Projekt energooszczędnych hipotek opiera się na trzech filarach – bankach, instytucjach branży energetycznej oraz rzeczoznawcach. Eksperci tych branż brali udział w konsultacjach poprzedzających wprowadzenie projektu w życie, m.in. organizowanych przez PLGBC. W działania te włączyła się także Grupa DEKRA w Polsce.

 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą DEKRA związaną z energooszczędnym budownictwem »

 

 

Kategoria: Informacje

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
Filip Wesołowski
T. +48.71.780-47-72
T. +48.661-244-393
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...