Czy mieszkasz w zdrowym budynku?

Czy mieszkasz w zdrowym budynku?

16 kwi 2019

Polacy coraz częściej zwracają uwagę na otoczenie w którym spędzają większość czasu. Liczy się zarówno poszanowanie środowiska jak i komfort przebywania w danym miejscu.

 

„Barometr zdrowych domów 2017” pokazał, że długotrwałe przebywanie w zaskakująco wielu polskich domach może być groźne dla zdrowia ich mieszkańców. Na szczęście coraz więcej osób kupując mieszkania zwraca uwagę na to, w jaki sposób zostały zaprojektowane oraz czy zapewniają wysoki komfort użytkowania. Deweloperzy wychodzą naprzeciw tym wymogom i aby wyróżnić się na rynku oraz być pewnym oferowanej jakości, decydują się na certyfikowanie „zielonych budynków”.

 

„Zielone budynki” od etapu projektowania aż po wieloletnią eksploatację, mają zapewnić użytkownikom wygodę i nieszkodliwość, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Zbudowane są z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów, mają odpowiedni komfort cieplny i akustyczny, są doświetlone oraz ograniczają smog elektromagnetyczny.

 

Więcej o tym dlaczego warto mieszkac w zrównoważonym budynku mozna przeczytać w artykule Agnieszki Surmy, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w DEKRA, który ukazał się w portalu Living Room https://link.do/lE2hZ

 

 

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
Dominika Grosman
T. +48.71.793-75-66
T. +48.601.143.050
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...