s%2C800%2C800-c078e8

Audyt energetyczny- pierwszy krok do uzyskania kredytu ekologicznego!

03 cze 2024

Unia Europejska wprowadza przepisy mające na celu redukcję emisji CO2 o 55% do 2030 roku i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Firmy muszą dostosować się do nowych standardów ekologicznych. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wspiera przedsiębiorstwa programem FENG 2021-2027.  

Kredyt ekologiczny, będący częścią tego programu, wspiera zwiększenie efektywności energetycznej poprzez modernizację infrastruktury i inwestycje w innowacje. Aby uzyskać kredyt, firmy muszą przeprowadzić audyt energetyczny wykazujący poprawę efektywności o co najmniej 30%, co pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego od banku. Skorzystanie z kredytu ekologicznego pomaga firmom spełnić nowe wymagania prawne i zwiększyć konkurencyjność na rynku dzięki ekologicznym rozwiązaniom.
 

Środki z kredytu ekologicznego można przeznaczyć na:

  • Budowę lub modernizację instalacji odnawialnych źródeł energii (np. fotowoltaika).
  • Modernizację infrastruktury (np. linie technologiczne, zakup energooszczędnych maszyn).
  • Zmianę źródeł energii na bardziej ekologiczne.
  • Wdrażanie nowych lub ulepszonych produktów i procesów.


 
Jak DEKRA może Ci pomóc w uzyskaniu kredytu ekologicznego?

DEKRA oferuje kompleksowe wsparcie w uzyskaniu kredytu ekologicznego. Oto jak możemy Ci pomóc:

  • Przeprowadzenie audytów energetycznych: Wprowadzając zmiany wskazane w raporcie z audytu energetycznego, przedsiębiorstwa identyfikują obszary oszczędności, uzyskują lepsze wyniki finansowe, ograniczają negatywny wpływ swojej działalności na środowisko, wzmacniają swój pozytywny wizerunek.
  • Wsparcie w składaniu wniosków: Pomagamy w przygotowaniu i składaniu wniosków kredytowych, zapewniając zgodność z wymaganiami.
  • Doświadczenie: Posiadamy wieloletnie doświadczenie w audytach elektrycznych oraz w procedurach kredytowych, co zwiększa szanse na uzyskanie finansowania.


Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć proces uzyskania kredytu ekologicznego!

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

Audyt energetyczny w DEKRA

DEKRA realizuje audyty energetyczne przedsiębiorstw, potwierdzając spełnienie przez nie wymagań dyrektywy 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej (EED).

Prowadzimy również audyty zgodności z prawem środowiskowym (termomodernizacja).

Skontaktuj się z naszym ekspertem, aby dowiedzieć się, jak poprawić efektywność energetyczną Twojego przedsiębiorstwa i osiągnąć realne korzyści finansowe, technologiczne i marketingowe.

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Polska sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...