s%2C800%2C800-1cf655

31 maja upływa termin przeprowadzenia okresowego przeglądu budynku

30 mar 2021

[AKTUALIZACJA]

Jak co roku przypominamy, że 31 maja upłynie pierwszy z dwóch terminów w ciągu roku, do których trzeba przeprowadzić okresowy przegląd budynku. Zachęcamy do powierzenia tego zadania doświadczonym specjalistom DEKRA Polska.

 

[ORYGINALNY NEWS]

Przypominamy, że w dniu 31 maja upływa pierwszy z dwóch terminów w roku, do których należy przeprowadzić okresowy przegląd budynku. Zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, każdy właściciel oddanego do użytku obiektu ma obowiązek przeprowadzić taki przegląd raz na rok lub raz na pół roku, w zależności od powierzchni zabudowy (do dnia 31 maja lub do 30 listopada).

 

Raz na pięć lat konieczna jest szczegółowa kontrola budynku, która obejmuje aspekty budowlane, sprawdzenie instalacji sanitarnej oraz pomiary elektryczne. Brak terminowego przeglądu, jak też zły stan techniczny budynku, podlegają karom grzywny.

 

W ubiegłym roku eksperci DEKRA przeprowadzili okresowe przeglądy kilku ambasad RP na całym świecie, w tym polskiej placówki dyplomatycznej w Lizbonie (zdjęcie poniżej).

 

Ambasada RP Lizbona DEKRA

 

Sprawdź, w jaki sposób specjaliści DEKRA mogą pomóc Ci w spełnieniu obowiązku przeprowadzenia przeglądu okresowego Twojej nieruchomości.

 

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Polska sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...