Projekt Future Living® z nagrodą DEKRA Award w kategorii "Bezpieczeństwo w domu"

Projekt Future Living® z nagrodą DEKRA Award w kategorii "Bezpieczeństwo w domu"

03 mar 2020

Organizacja Gesellschaft für Siedlungs- und Wohnungsbau w Badenii-Wirtembergii (GSW) zajęła się, niestety wciąż aktualnym, problemem zwiększenia komfortu życia osób starszych i ograniczenia strachu przed starzeniem. GSW sponsoruje pilotażowy projekt Future Living®, w którego wkład wchodzi 90 obiektów mieszkalnych bez barier w Berlinie, do których pierwsi lokatorzy wprowadzą się z początkiem bieżącego roku.

 

Projekt polega na wyposażeniu mieszkań w różnego typu rozwiązania inteligentnego domu (Smart Home). Za sprawą architektury bez barier, budynki Future Living® Berlin zaoferują lokatorom przestrzeń do interakcji społecznych, odpowiednią do ich oczekiwań. Jak wyjaśnia Birgid Eberhardt z GSW: W nowoczesnych społeczeństwach nie dostrzega się obaw przed starzeniem. Dziś ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej jest integracja różnorodnych możliwości, które daje nowoczesna technologia, z codziennym życiem.

 

W nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej rozwiązania Smart Home nie tylko zwiększą komfort życia, ale także zapewnią bezpieczeństwo. Mowa tu np. o inteligentnym oświetleniu, zapobiegającym upadkom i inteligentnym wykrywaczom dymu, które chronią przed pożarami.

 

Poprawa poziomu bezpieczeństwa lokatorów w starszym wieku była głównym celem całego projektu Future Living®. Za te osiągnięcie kapituła DEKRA Award 2019 postanowiła nagrodzić Projekt Future Living® w kategorii "Bezpieczeństwo w domu".

 

Fot.: DEKRA Solutions/GSW

 

 

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
Dominika Grosman
T. +48.601.143.050
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...