s%2C800%2C800-d02ca8

Inwestycja BIG Ostróda wyróżniona certyfikatem BREEAM Design Stage

23 kwi 2024

Z ogromną radością informujemy, że inwestycja BIG Ostróda realizowana wspólnie przez BIGPoland i Acteuum Group,  została wyróżniona certyfikatem BREEAM Design Stage na poziomie "Very Good".

Certyfikat BREEAM, to wielokryterialny systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko. Certyfikacja zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM stanowi obiektywne potwierdzenie, że obiekt spełnia najwyższe ekologiczne standardy. Świadczy to o projektowaniu i budowie zgodnie z międzynarodowymi wymogami zrównoważonego rozwoju.

W procesie certyfikacji, DEKRA pełniła kluczową rolę assessora BREEAM. Nasz zespół ekspertów, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, przeprowadził szczegółową ocenę zgodnie z dziesięcioma kryteriami BREEAM, obejmującymi m.in.:

  • wykorzystanie materiałów ekologicznych,
  • efektywność zużycia wody i energii,
  • gospodarka odpadami,
  • dostępność komunikacyjną budynku.


Aktualnie prace budowlane nadal trwają, a ich zakończenie planujemy na III kwartał 2024 roku. Osiągnięcie etapu zakończenia budowy (Post-Construction Stage) pozwoli inwestorowi ubiegać się o certyfikat Final BREEAM, co będzie finalnym akcentem potwierdzającym realizację projektu zgodnie z najlepszymi praktykami zrównoważonego budownictwa. DEKRA będzie towarzyszyć inwestorowi także w tej fazie.

W ramach realizowanej inwestycji zapewniamy szeroki zakres obsługi na każdym etapie: od zarządzania projektem, przez nadzór inwestorski, aż po koordynację najemców. Dzięki tak kompleksowej usłudze gwarantujemy wysoką jakość współpracy i satysfakcję wszystkich zaangażowanych stron – Michalina Kwapisz Construction Manager w DEKRA.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań i postępów w projekcie BIG Ostróda, aby być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w zrównoważonym budownictwie w systemie BREEAM.
Dołącz do nas i wspieraj zrównoważony rozwój w budownictwie!

 

Kategoria: Informacje

Kontakt » Zarządzanie inwestycją

Zarządzanie inwestycją, nadzór inwestorski, kontrola kosztów, koordynacja najemców
@ budownictwo.pl@dekra.com
T. +48.692-033-144

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Polska sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...