Ta strona może korzystać z plików cookies (tzw. „ciasteczek”). Przeglądając ją, wyrażasz domniemaną zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz je także wyłączyć.     Tak, zgadzam się.  Sprawdź w naszej Polityce Prywatności.

 

DEKRA partnerem międzynarodowego kongresu Cities to Be

DEKRA partnerem międzynarodowego kongresu Cities to Be

08 sie 2019

Jedną z najważniejszych misji, które realizuje DEKRA, jest wspieranie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też dołączyliśmy do grona partnerów Cities to Be - 8. Międzynarodowego Kongresu Budownictwa Zrównoważonego.

 

Budownictwo i miasta -  z uwagi na ich wpływ na środowisko - są jednymi z czynników wpływających na postępowanie kryzysu klimatycznego, ale mogą być również kluczem do odniesienia sukcesu w walce ze zmianami klimatycznymi. Właśnie temu tematowi poświęcona będzie konferencja, która sprawi, że w dniach 12-13 września br., miasto Angers we Francji stanie się międzynarodową stolicą zrównoważonego budownictwa. 

 

Ponad 1000 specjalistów i ekspertów, głównie z Europy, ale też z innych cześci globu, weżmie udział w kongresie Cities to Be. W trakcie licznych warsztatów, sesji plenarnych i dyskusji przy okrągłych stołach,będą się oni dzielić opiniami na temat budynków, dzielnic, infrastruktury i terytoriów, które łączą: jakość życia, poszanowanie środowiska oraz dynamika gospodarcza. Kongres będzie mieć także na celu przedstawienie stanowiska branży we Francji i za granicą, wymianę najlepszych praktyk i rozwiązań, mobilizowanie stron do aktywnego działania oraz promocję sprawdzonego know-how.

 

Jednym ze współorganizatorów kongresu Cities to Be jest HQE-GBC Alliance. Jak wyjaśnia Philippe Van de Maele, przewodniczący tej organizacji: "Zapraszając naszych europejskich sąsiadów i kolegów z Rady ds. Budownictwa Ekologicznego do udziału w Cities to Be, chcemy zacieśnić więzi i stworzyć dynamikę międzyterytorialną w celu szybszego działania na rzecz lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. Nie zapominajmy, że działanie na szczeblu lokalnym jest niezbędne i umożliwia realizację w praktyce 17 celów zrównoważonego rozwoju określonych przez ONZ. Taka jest ambicja tego wydarzenia. Aby nikogo nie zostawić w tyle, ważne jest dotarcie do każdego z nich do 2030 r".

 

Liczące 300 tysięcy mieszkańców Angers zostało wybrane na gospodarza ósmej edycji Cities to Be nie bez przyczyny. Miasto to od lat aktywnie angażuje się w działania na rzecz różnorodności biologicznej, a niedawno zostało wytypowane przed władze francuskie do uruchomienia Planu Odnowy Budynków i Narodowego Planu Rowerowego.

 

 

Cities To Be banner - DEKRA

 

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy Grupy DEKRA w Polsce
Filip Wesołowski
T. +48.71.780-47-72
T. +48.661-244-393
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...